درحال خواندن: به گفته سونی Battlefield نمی‌تواند با Call of Duty رقابت کند!
نقد و بررسی بازی Marvel Snap

نقد و بررسی بازی Marvel Snap

آیا دوست دارید نگهبانان کهکشان را مانند موم در کف دستانتان داشته باشید؟ نگهبانانی که در بازی، تفنگ‌هایی آتشین دارند و حتی یک بار دیگر در کنار وندا...

COD vs Battlefield

زمان مطالعه: (تعداد کلمات: )

به گفته سونی Battlefield نمی‌تواند با Call of Duty رقابت کند!

توسط | 7 آذر 1401 | 0 دیدگاه

سونی در حال حاضر حق امتیاز سری Battlefield که متعلق به EA است را دارا است، و در مقابل Xbox نیز مالک حق امتیاز سری Call of duty از توسعه دهنده اکتیویژن بلیزارد است، و می‌گوید که این بازی تیراندازی نمی‌تواند با Call of Duty رقابت کند.

طبق گزارش PC Gamer، سونی در پاسخ به تحقیقات دولت بریتانیا در مورد ادغام این شرکت‌ها اعلام کرد که Call of Duty موفقیت بی‌نظیری یافته‌است که هیچ بازی تیرانداز دیگری حتی Battlefield نمی‌تواند با آن رقابت کند.

Battlefield Vs Call of Duty

Call of duty

در این بیانیه آمده‌است: «Call of Duty قابل تکرار نیست. هر چقدر هم که تلاش کنیم، توان رقابت با Call of Duty را نداریم. در دهه گذشته این بازی تقریباً هر سال، پر فروش‌ترین بازی بوده‌است و در ژانر تیراندازی اول شخص، به طور بی‌رقیبی پر فروش‌ترین بازی است.

سونی ادامه داد: «ناشران دیگر منابع یا تخصص لازم برای رقابت با موفقیت آن را ندارند. برای مثال، Electronic Arts یکی از بزرگ‌ترین توسعه‌دهندگان شخص ثالث پس از اکتیویژن است که سال‌ها تلاش کرده‌است تا رقیبی برای Call of Duty با مجموعه‌های Battlefield خود ایجاد کند. »

با وجود شباهت‌های زیاد بین Call of Duty و Battlefield و با وجود سابقه خوب EA در توسعه سایر سری بازی‌های AAA موفق دیگر (‏مانند FIFA، Mass Effect، Need for Speed، و Star Wars: Battlefront)‏، سری Battlefield نمی‌تواند خود را در آن سطح حفظ کند. تا آگوست 2021، بیش از 400 میلیون نسخه از بازی‌های Call of Duty فروخته شده‌است، در حالی که Battlefield تنها 7.88 میلیون نسخه به فروش رسانده‌است.

سونی

آخرین تلاش EA، یعنی بازی Battlefield 2042، سال اول بسیار سختی در بازار داشته است، و ناشر خودش اعتراف می‌کند که انتظارات را برآورده نکرده است. چندین به روز‌رسانی و اصلاح به تأخیر افتاد و توسعه دهنده بازی، DICE، حتی مجبور شد که پس از گفتن اینکه شکایات مربوط به “شبیه‌ساز راه رفتن” را دریافت کرده‌است، نقشه‌های خود را بازسازی کند.

از سوی دیگر، آخرین Call of Duty، بزرگ‌ترین آخر هفته آغازین در تاریخ این سری را تجربه کرده است، چندین رکورد فروش را شکسته است و 1 میلیارد دلار در ده روز اول فروش خود داشته است.

این سری بازی همیشه هم در Xbox و هم در پلی استیشن منتشر شده‌است، اما سونی در حال حاضر استدلال می‌کند که هیچ چیزی مانع از این نمی‌شود که مایکرؤسافت این بازی را به یک بازی انحصاری Xbox تبدیل کند.

اگر چه قرارداد‌های اکتیویژن در برخی بازار‌ها تأیید شده‌است، شورای رقابت و تنظیم بازار دولت بریتانیا در حال حاضر این قرارداد‌ها را به دلیل نگرانی‌های ضد رقابتی، مورد بررسی دقیق قرار می‌دهد.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نقد و بررسی بازی Marvel Snap

نقد و بررسی بازی Marvel Snap

آیا دوست دارید نگهبانان کهکشان را مانند موم در کف دستانتان داشته باشید؟ نگهبانانی که در بازی، تفنگ‌هایی آتشین دارند و حتی یک بار دیگر در کنار وندا...

FreeGames Logo SVG

مشترک خبرنامه ما شوید

 

برای با خبر شدن از جدیدترین اخبار و اتفاقات فری گیمز و یا مطلع شدن از شروع مسابقات، جنشواره ها و... حتما پیشنهاد می‌کنیم عضور خبرنامه فری گیمز شوید! 

با موفقیت مشترک شدید!

در پینترست پین کنید

این را به اشتراک بگذارید