درحال خواندن: لیست دستورات Minecraft: بهترین چیت ها

لیست دستورات Minecraft: بهترین چیت ها

با این لیست از مفیدترین دستورات Minecraft که باید بدانید، آشنا می‌شوید تا جهان خود را آنگونه که می‌خواهید تنظیم کنید.

نویسنده آندرومدا
02 آبان 1401
زمان مطالعه: (تعداد کلمات: )

استفاده از دستورات و چیت‌های Minecraft برای سفارشی کردن تجربه خود به همان صورتی که دوست دارید، عجیب نیست. اگر می‌خواهید یک شمشیر مسحور شده روی دیوارتان آویزان شود، یا می‌خواهید creepers از جنگل بیرون نیایند و خانه درختی را که روی آن کار می‌کنید منفجر نکنند، باید از چیت استفاده کنید. در این صورت دستورات Minecraft می تواند کمک کند.

مانند هر چیز دیگری در Minecraft، استفاده از دستورات تنها در نسخه های اخیر بازی آسان تر شده است. به جای جستجوی جداول شناسه آیتم ها یا لیست های گیج کننده، بازی اکنون به کمک لیستی از گزینه ها در حین تایپ کردن به شما کمک می‌کند.

 ما برخی از دستوراتی را که احتمالاً بیشتر از آنها استفاده می کنید، در بهترین دستورات Minecraft جمع آوری کرده‌ایم. به این فکر کنید که خودتان را از راه دور منتقل کنید، امتیازهای تجربه اضافه کنید، یا به خودتان آیتمی بدهید که در طبیعت نمی توانید آن را پیدا کنید. دستورات حتی بیشتر از آنچه که در اینجا فهرست کرده‌ایم وجود دارند که شامل مجموعه ای از تنظیمات خاص در تنظیم قوانین بازی می شود. این لیست دارای تمام دستوراتی است که به احتمال زیاد به آن‌ها نیاز دارید.

فهرست مطالب

بهترین دستورات Minecraft

دستورات Minecraft 02

افزودن لِول و تجربه

/experience add @s 10 levels

این دستور به شما 10 لِول می‌دهد، یک میانبر مفید برای آیتم های دلربا. همچنین می‌توانید از /experience add @s 10 برای اضافه کردن تعداد امتیاز مشخصی XP به جای سطوح کامل استفاده کنید. اهداف دیگر را با @ امتحان کنید تا تجربه یا سطوح را به بازیکن دیگری بدهید.

دستور تلپورت (Teleport)

/teleport یا /tp

می‌توانید از این دستور به‌عنوان /tp x y z با مجموعه‌ای از مختصات استفاده کنید تا شما را به هرجایی که دوست دارید ببرد یا از اهداف کوتاه‌نویسی برای تله‌پورت کردن سایر بازیکنان یا mobها به شما استفاده کنید.

دستور اضافه کردن آیتم

/give @s minecraft:diamond 10

این دستور به شما 10 الماس می‌دهد، اما دستور “give” را می‌توان با موارد و مقادیر زیادی استفاده کرد. به گزینه های تکمیل خودکار توجه کنید تا هر وسیله ای را که می‌خواهید به خودتان بدهید، از شمشیر الماس گرفته تا زین و مروارید.

تغییر سطج سختی بازی

/difficulty peaceful

تنظیمات، سختی دنیای شما را تغییر می‌دهد. همچنین می‌توانید آن را روی آسان، سخت یا عادی تنظیم کنید. اگر می‌خواهید زامبی‌ها از حمله به شما دست بردارند، حالت صلح آمیز راه حل شماست

تغییر گیم مود بازی

/gamemode creative

این دستور حالت (مود) بازی شما را تغییر می‌دهد. همچنین می‌توانید آن را روی adventure (ماجراجویی)، spectator (تماشاگر) یا survival (بقا) تنظیم کنید. اگر می‌خواهید بدانید که چگونه در Minecraft پرواز کنید، در حالت خلاقانه دوبار پرش کنید.

نگه داشتم آیتم‌ها پس از مرگ

/gamerule keepInventory true

تنظیم keepInventory روی “true” به این معنی است که اینوِرتوری خود را روی زمین جایی که می‌میرید رها نمی‌کنید و در عوض با همه چیز دوباره متولد می‌شوید.

برای بازگشت به تنظیمات پیشفرض از این دستور استفاده کنید:

/gamerule keepInventory false

عدم آسیب هنگام سقوط

/gamerule fallDamage false

همانطور که به نظر می‌رسد، خاموش کردن آسیب سقوط به این معنی است که هنگام سقوط از ارتفاع، قلب خود را از دست نمی‌دهید. برای بازگشت به حالت عادی می‌توانید این قانون را روی “true” تنظیم کنید.

ایست گریفینگ زامبی‌ها

/gamerule mobGriefing false

خاموش کردن گریفینگ زامبی‌ها و ماب‌ها (Moobs) به این معنی است که دشمنانی مانند creepers و ghasts نمی توانند بلوک ها را از بین ببرند. همچنین مانع از قاپیدن بلوک‌ها و حمل آن‌ها توسط endermen می‌شود. اگر در حال مبارزه با ghastهایی هستید که در Nether هستند، خود را منفجر می‌کنند، این روشی است که آنها را مجبور به قطع کردن آن کنید. آن‌ها همچنان می‌توانند با گلوله‌های آتشین به شما آسیب برسانند، اما حداقل تمام زمینی که روی آن ایستاده‌اید را منفجر نمی‌کنند.

تغییر زمان

/time set day

با این کار زمان فعلی روی صبح تنظیم می‌شود. همچنین می‌توانید زمان را روی “شب” تنظیم کنید یا از اعداد بین 0-24000 استفاده کنید. برای مرجع، 0 طلوع و 13000 غروب خورشید است.

دستورات هدف

کدهای مختصری وجود دارد تا شما را از تایپ نام‌های مختلف گیج کننده نجات دهد. این دستورات ارزش به خاطر سپردن را دارند، بنابراین لازم نیست هر بار که برخی از افراد به بازی شما می‌پیوندند، نام‌هایی مانند «MahdiTasa» را تایپ کنید.

  • @p – the player nearest to you
  • @r – a random player
  • @a – all players
  • @e – all entities in the world.
  • @s – yourself

لیست دستورات Minecraft

دستورات Minecraft 03

لیست دستورات Minecraft

/alwaysday یا /daylock

(فقط در Bedrock) این دو فرمان باعث می شود که هرگز در دنیای شما شب نرسد.

/gamerule doDaylightCycle false

(نسخه جاوا) این دستور معادل دستور قبل برای نسخه جاوا است و باعث می‌شود هرگز  در دنیا شب نشود.

/clone x1 y1 z1 x2 y2 z2

از این دستور با دو مجموعه مختصات برای کلون کردن یک انتخاب خاص از بلوک ها در یک مکان جدید استفاده کنید. این برای کپی کردن ساختارها یا ساخت‌های دیگری که ایجاد کرده‌اید مفید است.

/effect

 

دستور /effect را می توان برای بسیاری از موارد استفاده کرد. به عنوان مثال “/effect give @s minecraft:night_vision 180” به شما دید در شب را به مدت سه دقیقه می دهد که برای کاوش در غارها بدون مشعل مفید است.

/enchant

دستور enchant را می توان روی هر آیتم مسحورکننده ای که در دست دارید استفاده کرد. از “/enchant @s minecraft:unbreaking” استفاده کنید تا هر ابزاری را که در دست دارید نشکن کنید.

/fill x y z x y z [block]

یک منطقه را با نوع مشخصی از بلوک پر می کند. از پیشنهادات تکمیل خودکار برای جستجوی بلوک های مورد نظر خود استفاده کنید. برای ایجاد رودخانه با پر کردن یک منطقه با آب یا حفاری با پر کردن آن با هوا مفید است.

/gamerule

دستورات «gamerule» خاصی در این لیست وجود دارد که به نظر ما مفید است، اما توجه داشته باشید که بسیاری از دستورات دیگر وجود دارد که می‌توانید با تایپ کردن آن و پیمایش در میان گزینه‌ها امتحان کنید.

/kill

به طور پیش فرض، دستور /kill همه چیز از جمله شما را از بین می برد، پس دقیق باشید! استفاده از @e target به شما این امکان را می دهد که یک نوع موب خاص را با “/kill @e[type=mobType]” مشخص کنید. شاید بخواهید همه Spiderها را بکشید؟

/locate

دستور locate مختصات نزدیکترین بیوم، ساختار یا نقطه مورد نظر را به شما می گوید. سپس می توانید از دستور /tp برای رفتن به آنجا استفاده کنید! سعی کنید نزدیکترین کلبه جادوگر یا آهنگر را جستجو کنید.

/me

بعد از این هر چیزی را که می خواهید تایپ کنید، تا کلمات را در چت چاپ کنید، انگار که آن‌ها را شما گفته‌اید.

/ride

 

(فقط Bedrock) این دستور به شما امکان را می‌دهد هر حیوانی را برای سوار شدن احضار کنید. در حال حاضر، شما فقط می‌توانید از حیواناتی استفاده کنید که قابل سوار شدن هستند مانند “/ride @s summonn_ride horse” در غیر این صورت موجود در نزدیکی شما احضار می شود، اما قابل سوار شدن نیست.

/seed

این دستور seed جهان خود را در چت به شما نشان می‌دهد که می‌توانید روی آن کلیک کنید تا کپی شود. این کار زمانی مفید است که بخواهید یک جهان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

/summon

دستور /summon را می‌توان برای فراخوانی هر گروهی که دوست دارید استفاده کرد. “/summon minecraft:enderman” را امتحان کنید تا یک Enderman را در مکان خود احضار کنید.

/setblock x y z [block]

این دستور یک بلوک را در مختصات خاص به یک بلوک متفاوت تبدیل می‌کند، کمی شبیه به دستور /fill.

/setworldspawn

به طور پیش‌فرض، با این کار، نقطه اسپون جهان به مکان فعلی شما تغییر می‌کند. همچنین می‌توانید از /setworldspawn x y z برای تعیین مکان به جای آن استفاده کنید.

/spawnpoint

 

برخلاف world spawn، این نقطه ری‌اسپون را برای یک بازیکن مشخص در هنگام مرگ تعیین می‌کند.

/toggledownfall

(فقط Bedrock) این دستور باعث می‌شود باران یا برف ببارد. همچنین باعث توقف بارش خواهد شد.

/weather

(نسخه جاوا) این دستور به شما امکان می‌دهد آب و هوای فعلی را روی باران، صاف یا رعد و برق تنظیم کنید.

نحوه استفاده از دستورات Minecraft

چگونه چیت‌ها را در Minecraft روشن کنیم

برخی از این دستورات را می‌توان هر زمان که Minecraft بازی می‌کنید استفاده کرد، اما برخی دیگر از شما می‌خواهند که چیت‌ها را روشن کنید. شما این کار را هنگام ایجاد دنیای خود در ابتدا انجام خواهید داد، یا با تنظیم “Allow Cheats: On” در منوی ایجاد جهان یا با انتخاب Creative Mode، که به طور خودکار اجازه تقلب را می‌دهد.

نحوه استفاده از دستورات Minecraft

“T” را فشار دهید تا خط فرمان Minecraft باز شود، جایی که می‌توانید هر یک از چیت‌های زیر را تایپ کنید. همچنین می‌توانید کلید / را فشار دهید تا جعبه دستورات با / قبل از اینکه هر کدام از قبل برای شما قرار داده شده باشد باز شود.

هنگام تایپ بسیاری از این دستورات، Minecraft سعی می‌کند برای شما پیشنهادهایی بدهد، بنابراین به گزینه‌ها توجه کنید! یا یکی از پیشنهادات را تایپ کنید یا از کلیدهای پیکان خود برای انتخاب از لیست بالای کادر چت و کلید “tab” برای درج آن استفاده کنید.

برخی از دستورات مانند /locate با پیشنهاد گزینه‌هایی برای کمک به شما در کنار هم قرار دادن یک فرمان طولانی مانند “/locate biome minecraftsunflower_plains” که احتمالاً آن را حفظ نکرده اید، کمک می‌کند. این امر باعث می شود دستوراتی مانند “/gamemode” و “/difficulty” به سرعت اجرا شوند.

L
نمایش/مخفی کردن دیدگاه‌ها (0 دیدگاه)

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محتوا های مشابه

کمپانی پارادوکس از بازی جدید خود رونمایی کرد: Surviving the Abyss

کمپانی پارادوکس از بازی جدید خود رونمایی کرد: Surviving the Abyss

در بازی جدید کمپانی پارادوکس: Surviving the Abyss باید یک پایگاه تحقیقاتی کلونینگ را در زیر دریا ساخته و مدیریت کنید و از «وحشت‌های غیر منتظره» که در تاریکی دریا‌های آبی‌ها کمین کرده‌اند، دوری کنید. کمپانی Paradox Interactive از یک بازی جدید در سبک بقا و مدیریت...

شترهای جدید Minecraft 1.20 هم اکنون در نسخه بتا هستند

شترهای جدید Minecraft 1.20 هم اکنون در نسخه بتا هستند

بیلدهای بتای Minecraft 1.20 تنها چند روز پس از اینکه Mojang اولین ویژگی‌ها را برای به‌روزرسانی اصلی بعدی در آخر هفته نشان داد، شروع به ورود کردند. البته به لحاظ فنی...Mojang یک بیلد اسنپ شات برای Minecraft Java و یک نسخه بتا برای Minecraft Preview منتشر کرده است که هر...

درباره نویسنده

آندرومدا

FreeGames Logo SVG

مشترک خبرنامه ما شوید

 

برای با خبر شدن از جدیدترین اخبار و اتفاقات فری گیمز و یا مطلع شدن از شروع مسابقات، جنشواره ها و... حتما پیشنهاد می‌کنیم عضور خبرنامه فری گیمز شوید! 

با موفقیت مشترک شدید!

در پینترست پین کنید

این را به اشتراک بگذارید