درحال خواندن: بازی جدید The Lord of the Rings

بازی جدید The Lord of the Rings

تصاحب موریا توسط دورف ها در The Lord of the Rings

نویسنده شبح اُپِرا
16 آبان 1401
زمان مطالعه: (تعداد کلمات: )

اوایل امسال کارگردان بازی Return To Moira، جزئیاتی راجع به بازی The Lord of the Rings که دارای ژانر بقاء است، اعلام و منتشر کرد. در سومین فصل سرزمین میانه، تک حلقه نابود شد و سائورون دومین پادشاه تاریکی، شکست خورد. اما این فرصت مناسبی برای خوشحالی دورف ها نبود.

پادشاهی زیرزمینی moira که با نام khazad-dum هم شناخته می شود در ویرانی غرق شده بود. همانطور که داستان جلو می رود، دورف ها زمین را در جست و جوی میتریل ( نوعی فلز کمیاب در سری افسانه های تالکین که مانند نقره است) حفر می کنند و تصادفا بلروگ مورگوت که بسیاری از دورف های موریا را کشته و در ادامه باعث فرار کردن مشهورترین و افسانه ای ترین دورف های باقی مانده شده بود، را بیدار می کند.

موریا به طور کامل، خالی نماند چرا که اجنه، اورک ها و ترول های غار نشین شهر را غارت کردند. گاندالف در نهایت بلروگ را شکست داد، اما با شروع فصل چهارم موریا، سنگری از شر و تاریکی باقی ماند.

فهرست مطالب

The Lord of the Rings: Return to Moria

بازی The Lord of the Rings

اینجا جایی است که بازی ” ارباب حلقه ها: بازگشت به موریا ” شروع به کار می کند. بازی گروهی the LORT که با همکاری دو کمپانی From Free Range Games و North Beach Games، صورت گرفته، در تابستان امسال معرفی و در سال 2023 منتشر خواهد شد. این بازی در عصر چهارم شکل می گیرد. جایی که که دورف ها شروع به بازپس گیری قلمرو پادشاعی خود می کنند. همانطور که ممکن است حدس بزنید کند و کاو، صنعتگری و ساخت و ساز نمی توانند کارهای آسانی باشند.

جان پائول دومنت کارگردان بازی ” بازگشت به موریا ” می گوید سرزمین khazad dum مانند هر محیط پسا آخرالزمانی دیگری محل فاجعه باری برای دورف ها خواهد بود، چرا که طبیعت، بخش بزرگی از آن را پس گرفته است.

این برای دورف ها آنقدر ها هم بد نیست، زیرا می توانند برای تهیه غذا موجودات زیرزمینی را شکار کنند و یا گیاهان وحشی را از غارهای سرپوشیده به دست بیاورند. منابع بسیار زیادی برای دورف ها وجود دارد، اما دسترسی به آن ها بسیار سخت است. بازیکنان باید برای عبور از شیب های تند، تونل های فرو ریخته و بلندی ها باهوش باشند.

گیم پلی بازی

بازی The Lord of the Rings

گشت و گذار در ویرانه های موریا به معنای دست و پنجه نرم کردن با خطرات و موقعیت های سخت مختلف است. بخش عمده ای از بازی را گشتن در خرابه های Khazad Dum یعنی مناطق مختلف شهر، غارها، معادن، اعماق تاریکی و حفره های آب گرفته تشکیل می دهد. 

برخی از آن ها به صورت طبیعی با کریستال های باستانی روشن و بعضی کاملا تاریک هستند. ما سخت در حال کار کردن بر روی آن هستیم تا اطمینان پیدا کنیم بازیکنان، مجموعه ای از محیط های مختلف را برای بازی کردن در اختیار داشته باشند. البته که تاریکی پر از دشمنان است، همه‌ی آن اورک ها، ترول ها و خدمت گزاران سابق سائورون شکست خورده که هنوز حاضر نیستند شهر باستانی را رها کنند.

دومنت می گوید: موریا، موردور نیست و به همین دلیل قرار نیست به صورت یک ارتش، سازماندهی شوند، در نتیجه بیشتر از آنچه در گذشته دیده ایم در دسته های مختلف پخش هستند. “بسیاری از افراد World Building” این سوال را می پرسند که در کل چند اورک باقی مانده است؟ بعد از سقوط سائورون در چه حالی هستند؟ آن ها میلیون ها سال قبل از اربابان تاریکی خود ناپدید شده اند، آیا فکر می کنند این ماجرا قرار است دوباره اتفاق بیفتد؟

دومونت می گوید: دورف ها برای بقاء موجودات خوبی هستند، در بهترین بازی های این ژانر بازیکنان هیچ چیزی را به صورت رایگان در اختیار ندارند، آن ها باید همه چیز را خودشان بسازند. این تصویر مناسبی برای دورف ها که سازنده های فوق العاده ای هستند، است. آن ها از شروع بازی چاره ای به جز روشن کردن کوره های آهنگری و کار با آهن ندارند.

ساخت و ساز در بازی

بازی The Lord of the Rings

ساخت و ساز یکی از المان هایی است که در بازگشت به موریا مرکزیت دارد. دومونت می گوید ” از دیدگاه ما، پرداختن به تصویر فانتزی کوره های داغ و عظیم، حین تقویت مهارت های آهنگری در طول بازی اهمیت بسیار بالایی دارد.” بازیکنان، معادن را برای یافتن نقره، طلا و میتریل در اعماق بیشتر کاوش می کنند. می توان برای آزمایش در کارخانه های دورافی گیاهانی را کشت کرد.

این ایستگاه های ساخت و ساز می توانند چندین طبقه داشته باشند. دقیق تر شدن در موریا همچنین به منزله پرده برداشتن از دستورالعمل های ساخت و سازی است که هزاران سال پیش توسط دورف ها کشف شده بودند. دومونت می گوید: ” هر چقدر در بازی عمیق تر شوید، فناوری های شگفت انگیز بیشتری پیدا می کنید که اوج قدرت دورف ها را به نمایش می گذارند.”

در اواخر بازی تمرکز اصلی فقط بر روی بقاء نیست، بلکه بر روی بازسازی دوباره معماری باستانی Khazad-Dum است. انواع مختلفی از Block ها از کوچک تا بزرگتر وجود دارد که می توان از آن ها استفاده کرد. اگر از ابتدا شروع به ساختن کرده اید می توانید قلعه رویایی خود را بسازید و یا اگر دارید جایی را نوسازی می کنید، می توانید آن را اصلاح کنید و یا چیزهایی به آن اضافه کنید.

علاوه بر سیستم های آشنا برای ادامه بقاء مانند گرسنگی، انرژی، دما و نیاز به خواب، دو بخش دیگر وجود دارد که بازیکنان باید در هنگام کار کردن، آن ها را مدیریت کنند: نور و صدا.

دومونت می گوید: ” تاریکی تهدید همیشگی است که می تواند اراده و پشتکار شما را برای ادامه دادن از بین ببرد، پس باید حفره تاریکی که در آن هستید را روشن کنید.” کار دیگری که می تواند شما را به دردسر بیاندازد، هوشیار کردن اورک ها با سر و صدای سهل انگارانه است. 

در واقع این بازی با مخفی کاری انجام نمی شود، چرا که دورف ها عاشق شکستن سنگ ها و شعر خواندن درباره ی این کار هستند. این به این معنا است که بازیکنان باید بین ایجاد سر و صدا و تلاش برای هوشیار نشدن اورک ها تعادل برقرار کنند. البته اگر بتوانید در همان ابتدا عامل تهدید را از بین ببرید، می توانید به پر سر و صدا بودن خود ادامه دهید.

بازی بازگشت به موریا را می توان به صورت تکی و یا گروهی تا سقف ۸ نفر را با درجه های سختی متفاوت برای ایجاد چالشی بسته به هر دسته ای از دورف ها بازی کرد. هرچه بازیکنان بیشتر جلوتر می روند، به اطلاعات بیشتری راجع به تاریخ شهر باستانی پی می برند.

دومونت می گوید: ” بخش بزرگ دیگری در بازی ما، تلاقی بین Procedural Generation و قصه گویی در فضا است. هر بیوم برای هر سروری به طور متفاوتی تولید می شود و در عین حال به بیان داستان Khazad-Dum کمک می کند.” تمام این ها حس یک جای واقعی را می دهد، مکانی در دل سنگ ها با تاریخی هزاران ساله.

دومونت می گوید: ” اگر به درس تاریخ دورف ها علاقه ندارید، هیچ اشکالی ندارد. اگر می خواهید درباره ی موریا و دورف ها، چیزی که می خورند و مزرعه شان و یا اینکه در این دوم که بود بدانید، ما آن را در اختیارتان می گذاریم و اگر بخواهید فقط سنگ یا جمجمه های اورک ها را بشکنید، این کار را هم می توانید انجام دهید.”

ساختن دورف ها

بازی The Lord of the Rings

برای آپشن های مختلف برای ساخت دورف شخصی شما یک عبارت هیجان انگیز وجود دارد : BEARD TECH. به گفته ی دومونت این کلمات از همان ابتدای توسعه در بخش post-it بازی بازگشت به موریا نوشته شده بود.

“ما سبیل های شیک و زیبا را در کنار آپشن های تغییر رنگ، پیرایش های مختلف، پیرسینگ، جای زخم و تتو برای بازیکنان قرار داده ایم. با استفاده از آپشن های تغییر شکل دادن بدن دورف، لهجه ها و کاستوم های زره های دست ساز بازیکنان می توانند دورف مورد علاقه خود را بسازند.”

دومونت به طور ویژه برای بازیکنان و پرده برداشتن از بخش دیگری از بازی بازگشت به موریا هیجان زده است : آهنگ خواندن دورف ها.

این بخش مهمی از دنیایی است که جی.آر تالکین به ما داده است. ما یک موسیقی متن کامل از آهنگ های اصلی ای که از اثر تالکین الهام گرفته شده است در دست داریم مانند آواز ملوانان دریایی، آواز های هنگام کار و آهنگ هایی که می توان در میخانه ها بی وقفه خواند.

تاریخ انتشار بازی بازگشت به موریا برای سال ۲۰۲۳ در نظر گرفته شده است.

L
نمایش/مخفی کردن دیدگاه‌ها (0 دیدگاه)

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محتوا های مشابه

نقد و بررسی بازی God of War Ragnarok

نقد و بررسی بازی God of War Ragnarok

God of War Ragnarok محصولی مجلل با جلوه های بصری بکر، مقیاسی شگفت انگیز و نبردهایی شگفت‌انگیز است که به همان اندازه که رضایت بخش است، وحشیانه نیز هست، و دنیایی که که شما را وادار می‌کند تا هر گوشه و شکاف آن را کشف کنید. این یک بلاک باستر دیدنی است، اما اینها کمترین...

به پارتی هیولاها در Summoners War: Chronicles بپیوندید

به پارتی هیولاها در Summoners War: Chronicles بپیوندید

Summoners War: Chronicles یک تجربه MMORPG بین پلتفرمی است که بر اساس سری بازی های RPG فانتزی تاکتیکی Summoners War است. دنیای عظیم و سرسبز آن دارای تعداد زیادی فعالیت و تلاش برای بازیکنان و گروه‌ها است که باعث می‌شود آن را از نبردهای نوبتی سنتی جنگ احضارکننده جدا...

درباره نویسنده

شبح اُپِرا

FreeGames Logo SVG

مشترک خبرنامه ما شوید

 

برای با خبر شدن از جدیدترین اخبار و اتفاقات فری گیمز و یا مطلع شدن از شروع مسابقات، جنشواره ها و... حتما پیشنهاد می‌کنیم عضور خبرنامه فری گیمز شوید! 

با موفقیت مشترک شدید!

در پینترست پین کنید

این را به اشتراک بگذارید