درحال خواندن: بررسی Little Nightmares 2

بررسی Little Nightmares 2

ترجمه شده از PCgamer

نویسنده آندرومدا
19 شهریور 1400
زمان مطالعه: (تعداد کلمات: )

بررسی Little Nightmares 2

همچنان که بازی های ترسناک دیگر در حال تلاش برای اینکه با دیدن سوژه و چرخاندن سر، اوج ترس را به پلیر منتقل کنند، Little Nightmares 2 ترسی مدرن را نشان می‌دهد. The Babadook, Midsommar, Get Out, Hereditary و… این بازی ها از سبک ترس کلاسیک همیشگی دوری کرده و مخاطب خود را به سبکی مدرن و به آرامی با ایجاد لرز، جوهای ناآرام و احساس ترس به اوج هیجان می‌رساند. Little Nightmares 2، همانند نسخه قبلی خود، همه این احساسات را از طریق گیم پلی خود ایجاد می کند، در حالی که دیگر رقبا در این سبک هنوز روی چیزهایی تمرکز می‌کنند که در تاریکی شب ترس را به مخاطبین خود منتقل میکند.

وقتی صحبت از پیچیدن سرتان به دور چیزها می‌شود، Little Nightmares 2 چیزی را ارائه می‌دهند که من کاملا مطمئن هستم حتی در اوایل فوریه بزرگ‌ترین بازی ویدئویی ترسناک در سال خواهد بود. شما به عنوان یک پسر بچه کوچک بازی می‌کنید، مونو که سعی می‌کند از میان دنیایی پر از آدم‌های بزرگ و هیولا وار عبور کند، و یکی از این بزرگ‌ترها یک معلم مدرسه سخت گیر و پیر است. این به تنهایی کافی است تا من را بترساند، بنابراین وحشت من را تصور کنید وقتی گردن او با یک تکان شدید از شانه هایش بیرون می‌آید

تنها راه زنده ماندن این است که مونو را پنهان کنید و یا از او (بزرگترها) جلو بزنید و فرار کنید، و این در حالی است که او سعی می‌کند مثل یک مار شما را ببلعد. در نهایت، همه چیز کمی بیش از حد مورد استفاده قرار می‌گیرد و ترس خود را از دست می‌دهد، اما به نظر می‌رسد که Little Nightmares 2 همیشه می‌داند چه زمانی وحشت و ترس یک هیولا کم می‌شود در بازی تنها چند بار اتفاق می‌افتد که برای مدتی بیش از حد طولانی ادامه پیدا می‌کند، و آن موجود وحشتناک که زمانی ترسناک بود فقط به یک مشت پیکسل آزار دهنده تبدیل می‌شود، شما از فرار کردن خسته می‌شوید، اما در بیشتر موارد، تعادل در بازی به خوبی حفظ می‌شود.

در بازی Little Nightmares 2 حتی زمانی که بازی بیش از حد آن را بازی می‌کنید، شما باید به آن اعتبار بدهید که چقدر تنوع را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد و به سطوحی می‌رسید که در نگاه اول فوق‌العاده شبیه به مراحب قبل به‌نظر می‌رسد. پیدا کردن صحنه‌ای که به جز یک رنگ خاکستری مایل به آبی با یک درخشش کوچک در اطراف شخصیت بازیکن باشد بسیار دور از چشم است و تمام بازی با همین ترکیب رنگی دیده میشود این سبک تقریبا در هر فریم بازی به به همین زیبایی قابل دیدن است و شما شاید با خود اینطور فکر کنید که این سبک بالاخره تکراری میشود اما وقعا این اتفاق نخواهد افتاد!

با این حال، به لطف برخی معماهای طراحی سطح هوشمند و زمان اجرا نسبتاً کوتاه، هرگز واقعاً چنین نمی شود و شما احساس تکراری بودن و یکنواخت شدن را احساس نخواهید کرد ​​​​​. همه این‌ها به این دلیل اند که سوژه‌های مجموعه آنقدر عجیب و قانع کننده هستند که در مرکز توجه قرار می گیرند.

علاوه بر معلم مدرسه با گردن مار در Little Nightmares 2، قسمت وحشتناک قدیمی دیوارها چنگ زدن به دستها است و همچنین یک پازل عجیب و غریب وجود دارد که برای تکمیل این مجموعه باید قسمت های مختلف شطرنج را پیدا کنید. رویه پادشاه، به جای تزئین چوبی، در عوض یک پسر بچه عروسکی است که یکبار زندگی می کرد، روی مهره شطرنج افتاده بود، چشم ها بسته بود، اندام ها در جای خود طناب زده شده بودند، و تاجی کوچک زرد رنگ روی سرش بود.

من وقتی کابوس بازی شطرنج را دیدم فریاد نزدم و مگر اینکه شما از شطرنج فوبیا داشته باشید، من شک دارم که شما نیز چنین خواهید کرد. اما این مثال کاملی از این است که چرا بازی کابوس‌های کوچک ۲ (Little Nightmares 2) یک بازی ترسناک بسیار عالی است.

اما این بازی چیزی نیست که باعث شود که شما از ترس فریاد بکشید، این بازی حتی برای ترساندن شما هم نیست. این بازی میخواهد که شما یک کابوس را تصور کنید،

در حالی که “این یک بازی تعقیب و گریز است” یک نمونه ساده از آنچه که کابوس‌های کوچک هستند است و انجام این کار جنبه‌های پازل بزرگ بازی را نادیده می‌گیرد، اما قطعا حول مفهوم به هم زدن هر ذره خلاقیت ممکن از حلقه‌های بازی نسبتا ساده ساخته شده‌است.

زیبایی شناسی نقش مهمی در بالا بردن خزنده (شیوه حرکت سوژه های ترسناک بازی) بودن ذاتی بازی دارد و با هر قدم احساس حیرت انگیز ایجاد می کند. تمرکز بر جلوه های بصری در Little Nightmares 2 وسوسه انگیز است، اما گیم پلی بازی برای هدایت شما از یک صحنه به صحنه دیگر نیست. این کار دستورالعمل و یا دست نویسی بسیار کمی ارائه می‌دهد (‏به غیر از یک مکانیک دستی واقعی با شریک زندگی شما، شش)‏، اما این لحن وهم‌انگیز مناسب است، و چنین اعتمادی به بازیکن مورد استقبال قرار می‌گیرد. شش تا از آن‌ها در اصل برای کمک به شما در تکمیل معماها وجود دارد، به شما نکات کلی در مورد زمانی که گیر افتاده‌اید می‌دهد، و حفاظت از او باعث می‌شود که بسیاری از مطالب را بیان کند، هرچند ممکن است اینطور باشد.

L
نمایش/مخفی کردن دیدگاه‌ها (0 دیدگاه)

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محتوا های مشابه

کونامی از بازسازی Silent Hill 2 توسط Bloober Team خبر داد

کونامی از بازسازی Silent Hill 2 توسط Bloober Team خبر داد

کمپانی کونامی اعلام کرد بازی ترسناک Silent Hill 2، بازسازی می‌شود. بازسازی Silent Hill 2 توسط Bloober Team، یک استودیوی لهستانی و خالق بازی‌های Medium ،Blair Witch وLayers of Fear انجام می‌شود. طراحی هیولاهای اصلی توسط Masahiro Ito و طراحی و آهنگسازی صدا بر عهده‌ی...

گزیده ای از داستان و تاریخچه بازی The Forest

گزیده ای از داستان و تاریخچه بازی The Forest

The forest یک بازی ویدئویی ترسناک بقا است که توسط Endnight Games ساخته و منتشر شده است. بازی در شبه‌جزیره‌ای دورافتاده و پوشیده از جنگل اتفاق می‌افتد، جایی که شخصیت بازیکن، اریک لبلانک، باید با هیولاهای آدم‌خوار مبارزه کند، در حالی که به دنبال پسرش تیمی پس از سقوط...

درباره نویسنده

آندرومدا

FreeGames Logo SVG

مشترک خبرنامه ما شوید

 

برای با خبر شدن از جدیدترین اخبار و اتفاقات فری گیمز و یا مطلع شدن از شروع مسابقات، جنشواره ها و... حتما پیشنهاد می‌کنیم عضور خبرنامه فری گیمز شوید! 

با موفقیت مشترک شدید!

در پینترست پین کنید

این را به اشتراک بگذارید